"Mercenaries" - odblokuj klasyczne postacie Lucasfilm

Firma Lucas Arts zdradziła, że w wydanej na razie na konsole Xbox i PlayStation 2 grze akcji pt. "Mercenaries" można odblokować dwóch nowych bohaterów z kultowych filmów Lucasfilms.

Po wykonaniu stosownych zadań gracz będzie mógł odblokować dwie, nowe grywalne postaci i wyruszyć na misję wcielając się w Hana Solo lub Indianę Jonesa. Nie wiadomo jeszcze, czy Harrison Ford, który wcielał się w obie postacie we wszystkich filmach, użyczył postaciom w grze swojego głosu.

Aby odblokować postać Jonesa w grze w wersji na PlayStation i Hana Solo w wersji Xboxa, gracze muszą zebrać 20 "narodowych skarbów", które są bonusami w grze. Postaci w grze można wybrać za pośrednictwem interfejsu PDA dostępnego w grze. Nie wiadomo jeszcze, jakie czynności gracze muszą wykonać, aby odblokować postać Solo w wersji PlayStation i Jonesa w wersji Xbox.

Przypomnę tylko, że "Mercenaries" jest strzelaniną TPP, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. W przeddzień historycznego połączenia się Północnej i Południowej Korei, nad pierwszą z nich przejmuje władze bezwzględny generał i zaczyna szantażować świat nuklearnym atakiem. W związku z tym, społeczność międzynarodowa tworzy specjalną jednostkę uderzeniową, która ma przywrócić ład na Półwyspie Koreańskim. Kiedy to się nie udaje, wyznaczona zostaje nagroda za wyeliminowanie zbuntowanego generała i jego współpracowników. Wizerunki 52 najbardziej poszukiwanych współpracowników generała (podobnie jak zrobiono w przypadku współpracowników Saddama w Iraku), trafiają do specjalnej tali kart. Gracz jako przedstawiciel międzynarodowej firmy najemniczej zwanej Executive Operations, musi schwytać wszystkich z nich i zdobyć nagrodę.


Zobacz również