Męskie mózgi bardziej lubią gry?

Najnowsze badania naukowców z Stanford University Medical Center pokazują dlaczego mężczyźni znacznie chętniej sięgają po gry komputerowe. Przyczyna tkwi w ich mózgach, które pod pewnym względem różnią się od kobiecych. Więcej o tym ważnym odkryciu w dalszej części artykułu.

Badacze ze Stanford School of Medicine odkryli, że część mózgu, która jest odpowiedzialna za poczucie nagrody oraz spełnienia jest u mężczyzn znacznie bardziej aktywna niż u kobiet. Tłumaczy to dlaczego mężczyźni znacznie chętniej sięgają po gry komputerowe.

Męskie mózgi bardziej lubią gry?

W badaniu wzięło udział 22 mężczyzn oraz tyle samo kobiet. Ich zadaniem było granie w bardzo prostą grę, podczas gdy ich mózgi monitorowane były metodą fMRI. Obydwie grupy w podobny sposób korzystały z wirtualnej rozrywki. Podobny był również współczynnik wygranych.

Zobacz również:

  • Implant w mózgu usunie depresję
  • Szczepionka od firmy Moderna – skutki uboczne, skład i inne [Aktualizacja 08.10.2021r.]

Jednak tym, co różniło kobiety i mężczyzn była aktywność ich mózgów. Ta część, która jest odpowiedzialna za poczucie nagrody oraz rozwój uzależnień była dużo bardziej aktywna w męskiej grupie.

No więc, teraz mamy już naukowe wyjaśnienie dlaczego tak mało kobiet bawi się w gry komputerowe. Męska część graczy nie ma więc co na siłę namawiać swoich ukochanych do zainteresowania się wirtualna rozrywką bo próżne ich wysiłki. No, przynajmniej tak pokazują badania naukowców ze Stanford...