Metal Gear Solid 4 tylko na PlayStation

Konami wydało właśnie oświadczenie, w którym zaprzecza jakoby planowane było wypuszczenie gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na Xboksa 360. Plotka taka pojawia się nie pierwszy raz, jednak ciągle okazuje się być... Po prostu nieprawdziwa.

W rozmowie z serwisem The Game Reviews, przedstawiciel Konami oświadczył, że nie ma mowy o tym, żeby Metal Gear Solid 4 trafił na Xboxa 360. Według niego, gra jest przeznaczona jedynie na konsolę PlayStation 3. Nie będzie więc żadnej innej wersji i nigdy nie było nawet oficjalnych planów jej produkcji.

Metal Gear Solid 4 tylko na PlayStation

Ostatnie plotki na ten temat pojawiły się w zeszłym tygodniu, za sprawą serwisu XboxFamily. Dziennikarze powołali się na "anonimowe źródło w Konami". Jak widać jednak, źródło to nie było dostatecznie dobrze poinformowane, choć serwis był bardzo pewny co do prawdziwości podawanej informacji.

Zobacz również:

  • Resident Evil 4 Remake - wymagania sprzętowe na PC

Swoją drogą szkoda, że gra nie pojawi się na inną platformę niż PlayStation 3. Premiera na Xboxa 360 oznaczałaby, że Konami odchodzi powoli od kurczowego trzymania się konsoli Sony (przynajmniej jeśli chodzi o Metal Gear Solid). Możliwe wtedy byłoby wydanie dzieła np. również na PC. Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że do tego nie dojdzie.