Metal Gear Solid wkracza do sieci

Pierwsze głosy na ten temat pojawiły się na imprezie z okazji 20-stej rocznicy wydania pierwszej części gry z serii Metal Gear. Teraz wiemy nieomalże na 100%, że pomysł wprowadzenia tego wielkiego hitu do sieci, zostanie zrealizowany. Już niedługo swoją ciężką pracę rozpocznie 3000 specjalnie dobranych, japońskich beta-testerów.

Metal Gear Solid wkracza do sieci
Oficjalne zapisy na beta-testy ruszyły 24 lipca i potrwają do 6 sierpnia. Samo testowanie, rozpocznie się od razu po ich zakończeniu, czyli 7 sierpnia. Cała akcja ma potrwać do ok. 3 września.

Niestety, póki co szansę na wcześniejsze wypróbowanie gry będą mieli jedynie japońscy fani. Pozostaje to w sprzeczności z komunikatem wygłoszonym przez jednego z szefów Kojima Productions - Ryana Paytona. Wyraził on nadzieję, że gracze z całego świata będą mogli posmakować najnowszej części gry. Jednak na razie, nie wygląda na to by cokolwiek miało ulec zmianie.

Twórcy już teraz zdradzają nieco szczegółów. Mianowicie w rozgrywce jednocześnie będzie mogło uczestniczyć 16 graczy. Podobno duży nacisk zostanie położony na elementy strategii w walce. Pomóc w tym mają specjalne zdolności naszych postaci m.in. możliwość śledzenia ruchow swoich przyjaciół oraz obserwowania ich stanu zdrowia. Wszystko to możliwe jest dzięki podskórnym chipom, wszczepionym naszym bohaterom.

Dodatkowego smaku dodaje jeszcze fakt, że w najnowszej odsłonie hitu uzyskamy możliwość grania postaciami z poprzedniej części. Podobno do dyspozycji graczy zostaną również oddane tereny z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

Czekamy z niecierpliwością na premierę. Niestety gra ma się ukazać jedynie na konsole PlayStation 3.