Metallica Box w sklepie iTunes

Zespół Metallica podpisał umowę z firmą Apple, na mocy której w sklepie iTunes - przez miesiąc - oferowany będzie ekskluzywny cyfrowy box z nagraniami kapeli.

Metallica ogłosiła na swojej stronie, iż podpisana umowa obowiązywać ma w dniach 31 marca - 28 kwietnia br. W tym okresie wszyscy fani zespołu będą mogli nabyć ekskluzywny zestaw nagrań kapeli. Obejmie on wszystkie studyjne płyty zespołu, materiał z Live From Live Earth oraz singiel z soundtracku do filmu Mission Impossible 2. W zestawie znajdą się także pewne nagrania live, dostępne wcześniej w iTunes.

Cena boksu jest nieznana, ale jeśli obowiązywać będą ceny jednostkowe iTunesa, to całość powinna kosztować 161,37 dolarów. Możliwe jednak, że zestaw będzie oferowany w niższej cenie. Niestety w cyfrowym boksie Metallici nie znajdą się praktycznie żadne nowe nagrania, niedostępne wcześniej w innej postaci. Czyżby więc zespół próbował wyłudzić jedynie pieniądze od najwierniejszych fanów?

Metallica to nie pierwszy wykonawca, który podpisał kontrakt z firmą Cupertino na tego typu wydawnictwo. Podobne umowy zawarł Elton John, Paul McCartney oraz zespoły Smashing Pumpkins i Led Zeppelin.