Metallica w multimedialnej oprawie

Vivendi Universal podpisała umowę z legendarną już grupą rockową Metallica zapewniającą wydawcy prawa do wykorzystania utworów i głosów członków zespołu w nowej grze akcji, którą firma planuje wydać w 2005 r.

Premiera najnowszego albumu zespołu jest znakomitą okazją, aby wzbudzić zainteresowanie graczy nowym tytułem oraz współpracą Vivendi z Metalliką, tym bardziej że na płycie został również umieszczony trailer nadchodzącego tytułu. Gra, która będzie trzecioosobową strzelanką samochodową (A high action, third person vehicle combat game), będzie tworzona przy współpracy z firmą Segnana, która wspomaga zespół w jego dążeniach do zaistnienia Internecie i w świecie interaktywnej rozrywki.

Na podstawie zawartej umowy członkowie zespołu nie tylko nagrają utwory przeznaczone wyłącznie dla tego tytułu, ale będą również uczestniczyć przy tworzeniu scenariusza samej gry. Zespół będzie również promował nowa grę podczas trasy koncertowej w USA, która rozpoczyna się 4 lipca koncertami w Detroit.

Dodatkowe informacje na temat nowej gry z udziałem Metalliki (łącznie z tytułem gry) wydawca poda do wiadomości już wkrótce.