Metallica zaprezentuje swój najnowszy singiel w grze Rock Band

MTV Games podało właśnie dosyć sensacyjną wiadomość. Otóż zespół Metallica zdecydował się umieścić premierową wersję swojego singla w grze Rock Band. Będzie on dostępny w grywalnej wersji gry możliwej do ściągnięcia z Internetu.

Dlaczego jest to takie dziwne? Otóż to właśnie Metallica jako pierwsza krytykowała niegdyś taki sposób dystrybucji muzyki. Prawnicy zespołu zapoczątkowali nawet akcję przeciwko fanom pozyskującym utwory w ten właśnie sposób. Ciekawe co wpłynęło na zmianę światopoglądu członków grupy... Zwykłe przemyślenia czy może raczej chęć zareklamowania swojego najnowszego krążka?

Jeden z przedstawicieli MTV, Paul DeGooyer, stwierdził że jest jeszcze parę rzeczy do "dogadania". Jest już jednak pewne, że jeden utwór z najnowszej płyty zespołu znajdzie się w grze.

DeGooyer przyznał również, że dzięki Rock Band przyszłość rocka wygląda całkiem optymistycznie. Ponoć jest to zupełnie inny sposób doświadczania muzyki. Gra jest zatem ogromną szansą dla całego przemysłu muzycznego.

Jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wyniknie. Przyciągając takie gwiazdy jak Metallica Rock Band staje się coraz bardziej łakomym kąskiem. Jednak czy będzie tak dobra jak obiecują twórcy? O tym przekonamy się już niebawem.


Zobacz również