Metro 2034 to teraz Metro: Last Light

Firma THQ ogłosiła, że nowa część postapolikaliptycznej gry akcji zostanie wydana pod nazwą Metro: Last Light. Prezentacja nowego "shootera" już w czewcu, podczas zbliżających się targów E3.

Brian J. Farrell (prezes THQ) poinformował inwestorów o planach związanych z grą Metro 2034. Poza zmianą nazwy, najważniejsze wieści ze spotkania to zwiększenie budżetu i prawdopodobne wydanie gry dla Xboksa 360, PC i PlayStation 3. W pracy nad tytułem wydawca współpracuje głównie z ukraińskim studiem deweloperskim 4A-Games.

Metro 2033 to adaptacja powieści Dmitrija Głuchowskiego, wydanej pod tym samym tytułem. Jej akcja rozgrywa się w świecie zniszczonym przez wojnę atomową. Nieliczni ocaleli ludzie skrywają się pod ziemią w moskiewskim metrze, starając się przeżyć za wszelką cenę. Gra jest typowym, pierwszoosobowym "shooterem" z doskonałą grafiką.

Prezes THQ nie powiedział nic o fabule Metro: Last Light. Gra skorzysta być może z kolejnej części książki SF Głuchowskiego ("Metro 2034").

Demo Metro 2033 jest dostępne w dziale Download. Farrell zapowiada, że po prezentacji nowej części gry "opadną nam szczęki".

Pozostaje tylko czekać na targi E3, które odbędą się już 7-9 czerwca 2011 roku.