Mężczyzna z bioniczną protezą zdobył drapacz chmur

31-letni mężczyzna z protezą prawej nogi dokonał niesamowitego wyczynu: wspiął się na 103 piętro jednego z najwyższych budynków na świecie.

31-letni Zac Vawter stracił w wyniku mającego miejsce trzy lata temu wypadku drogowego prawą nogę. Mężczyzna postanowił zrobić wszystko, aby przywrócić na jak najwyższym poziomie sprawność swojemu ciału. Zgłosił się więc do eksperymentalnego programu, w ramach którego naukowcy przygotowali dla niego bioniczną protezę zbudowaną w oparciu o technikę o nazwie Targeted Muscle Reinnervation (TMR).

Vawter może sterować protezą przekazując za pomocą myśli sygnały do nerwów w kikucie, które następnie komunikują się z odpowiednimi czujnikami. Czy jednak rozwiązanie to naprawdę się sprawdza? Oczywiście, że tak! Mężczyzna udowodnił to wczoraj pokonując w niespełna godzinę 103 piętra i wchodząc na szczyt wieżowca WillisTower.

"Poruszałem się po schodach jak kiedyś. Mogłem wchodzić nawet na dwa schody na raz" - powiedział szczęśliwy Vawter.

_________________________________

Fantastyczna technologia, która może znacząco polepszyć życie osób niepełnosprawnych. O innych równie niesamowitych rozwiązaniach przeczytacie w artykułąch "Mechatroniczne implanty i protezy - dzięki technologii rozpoczęli nowe życie" i "Sztuczny człowiek"