Mi 11 i iPhone 12 drogie w produkcji - Xiaomi zarobi mniej, niż Apple

Koszt produkcji iPhone'a 12 i Xiaomi Mi 11 jest niemalże identyczny. Marketing i wysokie marże powodują, że Apple zarabia na jednym egzemplarzu smartfona znacznie lepiej.

Xiaomi jest jednym z największych gigantów technologicznych na świecie. Firma od zawsze kojarzy się z wysoką jakością, która idzie w parze z akceptowalną ceną. Pan Jiutang, który współpracuje z Xiaomi przekazał, że koszt produkcji flagowego modelu Mi 11 jest bardzo zbliżony do ceny jednostkowej bazowego iPhone'a 12.

iPhone 12 
Źródło: macworld.com

iPhone 12

Źródło: macworld.com

Jiutang podkreśla, że pomimo podobnej ceny produkcji, iPhone 12 sprzedawany jest znacznie drożej, co przekłada się na większe zyski firmy Apple. Dodatkowo urządzenie oferowane jest z krótszą - 12 miesięczną gwarancją producenta, która minimalizuje koszty późniejszej obsługi urządzenia, które spadają na producenta.

Zobacz również:

Gigant z Cupertino obecnie zarabia najwięcej spośród konkurencji na swoich smartfonach. Ze względu na ich ogromną popularność, Apple jest w stanie znacząco obniżyć koszty produkcji i dystrybucji w przeliczeniu na egzemplarz. Ostatnie zmiany, które zaowocowały wprowadzeniem na rynek mniejszych opakowań również przyczyniły się do zwiększenia zarobków firmy Apple.

Xiaomi Mi 11 sprzedawane jest za około 620 dolarów. iPhone 12 wyceniony został na 799 dolarów. Mi 11 mimo wzrostu ceny nadal jest znacznie tańsze od amerykańskiego konkurenta. Różnica wynosi ponad 150 dolarów na jednym egzemplarzu. To bardzo dużo, ale finalnie od tej kwoty musimy odjąć znacznie większe, niż w przypadku Xiaomi Mi 11 wydatki na działania marketingowe. Nie zmienia to jednak faktu, że Xiaomi podobnie stara się zaoferować swój produkt w przystępnej cenie, a Apple oferuje jedne z najdroższych urządzeń na rynku.

Źródło: Gizmochina.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: