Mi Band 6 w sieci. Xiaomi przygotowało kilka istotnych zmian

Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej generacji Mi Banda. Nowy model zaoferuje całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika.

Opaska fitness Mi Band od Xiaomi jest z nami od wielu lat, a jej popularność nie maleje. Wszystko dzięki niskiej cenie, wysokiej funkcjonalności oraz wprowadzaniu na rynek nowych modeli z dodatkowymi opcjami.

MI Band 5

MI Band 5

Obecnie na rynku kupimy Mi Banda 5, a Xiaomi przygotowuje się już do wprowadzenia nowszej wersji swojej hitowej opaski. Mi Band 6 zadebiutuje na rynku w tym roku i zaoferuje kilka istotnych zmian.

Zobacz również:

Nie znamy jeszcze daty premiery Mi Banda 6, ale najnowsze przecieki zdradzają, czego możemy spodziewać się po nowym trackerze aktywności. Użytkownik forum Geekdoing o nicku MagicalUnicorn odkrył w aplikacji Zeep informacje odnoszące się do nadchodzącej opaski od Xiaomi.

Interfejs Mi Band 6

Interfejs Mi Band 6

Program Zeep przeznaczony jest dla urządzeń ubieranych produkowanych przez Huami. Oznacza to, że Mi Band 6 może zostać zaprezentowany nie przez samo Xiaomi, a submarkę zajmującą się produkcją smartakcesoriów.

W zeszłym roku Huawei zaprezentowało Amazfit Band 5 - ulepszonego Mi Banda 5, który pojawił się w sprzedaży w naszym kraju.

Opaska Mi Band 6 otrzymała nazwę kodową Pangu. Chińczycy w tym roku zaoferują kilka nowych funkcji oraz zupełnie przeprojektowany interfejs graficzny, który będzie znacznie przyjaźniejszy dla użytkownika.

Interfejs Mi Band 6

Interfejs Mi Band 6

Mi Band 6 o numerze modelu XMSH16HM zadebiutuje w dwóch wersjach różniących się od siebie obecnością modułu NFC do płatności zbliżeniowych. Opaska zaoferuje również wsparcie dla asystenta Amazon Alexa (nadal zabraknie Asystenta Google) oraz czujnik SpO2 do pomiaru ilości tlenu we krwi.

Możliwe, że Mi Band 6 zaoferuje wbudowany moduł GPS, który zwiększy dokładność aplikacji treningowej, ale informacje te nie są potwierdzone. W kodzie źródłowym aplikacji Zeep znajdują się sprzeczne dane na temat GPSa.

Tarcze, które wyciekły do sieci sugerują, że Mi Band 6 zaoferuje większy ekran od swojego poprzednika. W dalszym ciągu będzie to kolorowy panel AMOLED.

Mi Band 6 zaoferuje aż 30 trybów aktywności. To spora zmiana względem Mi Banda 5, który oferuje możliwość śledzenia treningów w zaledwie 11 dyscyplinach.

Chińskie źródła przewidują, że Mi Band 6 pojawi się na rynku w czerwcu tego roku.

Źródło: Gizmochina.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: