Mi Fit 4.0 - nowa wersja aplikacji dla aktywnych

Do App Store i Google Play trafiła najnowsza wersja aplikacji Mi Fit. Oznaczona numerem 4.0, przynosi liczne zmiany - ale czy na lepsze?

Mi Fit 4.0 monitoruje aktywność, analizuje sen i ocenia trening. Współpracuje z opaską Mi Band, a także Amazfit Bip, Wagą Mi z analizą składu ciała, zwykłą Wagą Mi, Amazfit Pace i innymi urządzeniami. Analizuje wiele czynników wpływających na jakość snu i informuje, co może zostać poprawione. Po uruchomieniu czwartej wersji od razu widać zmiany - interfejs jest bardziej minimalistyczny, a dane, które wcześniej były widoczne na pierwszy rzut oka, są schowane i potrzeba kliknąć, aby zyskać szczegółowe informacje na temat interesującej użytkownika aktywności. Rodzaje treningów zostały zmniejszone do trzech - pozostała jazda na rowerze, spacer i bieganie, ale zniknęło bieganie po bieżni.

Mi Fit 4.0 - nowa wersja aplikacji dla aktywnych

Niestety - Mi Fit po aktualizacji stała się znacznie mniej intuicyjna w obsłudze, a co za tym idzie, spadł komfort korzystania z aplikacji. Do tego sprawę pogarszają zmienione czcionki, kiepsko radzące sobie z obsługą polskich znaków i tekstem w ogóle - często jest on rozbity, a litery w niektórych słowach rozdzielone spacją. Ale można przejść do starego panelu, w którym zostało wszystko, co było w wersji 3.6. A co jeszcze nowego - oprócz zmian na gorsze - przynosi nowa edycja aplikacji? Dodano kolejne możliwości oznaczania aktywności - m.in. kąpiel i leżenie - wraz z towarzyszącymi im grafikami. W większości przypadków mija się to z celem.

Zobacz również:

  • To są najlepsze smartbandy na 2023 rok! Dobra opaska sportowa to gwarantowane zadowolenie
Mi Fit 4.0 - nowa wersja aplikacji dla aktywnych

Sami użytkownicy narzekają, że przy Mi Fit 4.0 często zrywa się połączenie przez Bluetooth, pojawiają problemy z zapisywaniem treningów, a nawet reakcją aplikacji na dotyk. Mówiąc ogólnie - nowa wersja mało komu się podoba. Miejmy zatem nadzieję, że producent posłucha głosów krytyki i jak najszybciej albo wprowadzi poprawki, albo wycofa zmiany.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: