Mi MIX Fold - nowy składany smartfon od Xiaomi

Xiaomi szykuje urządzenie ze składanym ekranem o konstrukcji podobnej do Huawei Mate X.

Xiaomi przygotowuje składanego smartfona, który może stać się nowym przedstawicielem serii Mi MIX. Rzekomy Mi MIX Fold posiadał będzie wyświetlacz, który składa się poziomo, na zewnątrz zupełnie tak, jak w znanym nam od roku Huawei'u Mate X.

Mi MIX Fold - nowy składany smartfon od Xiaomi

Źródło: 91mobiles.com

Chiński gigant opatentował w zeszłym roku wiele ciekawych i intrygujących wzorów patentowych na telefony komórkowe. Pojawiło się także kilka wniosków dotyczących składanych urządzeń z elastycznymi ekranami. Widzieliśmy konstrukcje składanego laptopa oraz clamshell i kilka wymyślniejszych, a zarazem mniej praktycznych pomysłów.

Zobacz również:

  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 16.09.2021]

Kolejny projekt składanego smartfona od Xiaomi został właśnie odnaleziony przez redaktorów portalu 91mobiles.com. Urządzenie pojawiło się na chińskiej stronie CNIPA.

Projekt ukazuje urządzenie mobilne, które finalnie może otrzymać nazwę Mi Fold lub MI MIX Fold i posiadać będzie mechanizm składania podobny do tego, który znamy z Huawei Mate X.

Jak widać na dołączonych fotografiach urządzenie zaoferuje bardzo duży, elastyczny wyświetlacz z równie ogromnym zawiasem po zewnętrznej stronie obudowy. Pozwoli on użytkownikom na składanie urządzenia w taki sposób, że tylny panel będzie leżał płasko zupełnie, jak w Mate X. Xiaomi wyposaży urządzenie w zakrzywiony ekran oraz pasek boczny, w którym znajdą się dwa aparaty z diodą doświetlającą LED. Nie wiadomo jeszcze czy zastosowane zostaną klasyczne matryce czy może aparaty na podczerwień umieszczone pod wyświetlaczem.

Mi MIX Fold - nowy składany smartfon od Xiaomi

Źródło: 91mobiles.com

Xiaomi Mi MIX Fold po rozłożeniu zaoferuje ekran o wielkości typowej dla tabletów. Całość działać będzie pod kontrolą mocno zmodyfikowanego systemu Android ze specjalnie dopasowaną nakładką MIUI, która będzie kompatybilna z elastycznym wyświetlaczem.

Specyfikacja składanego urządzenia od Xiaomi w chwili obecnej pozostaje tajemnicą. Możemy jednak spodziewać się, że w środku znajdą się topowe podzespoły z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 na czele. Zeszłoroczny MI MIX Alpha wykorzystuje Snapdragona 855, więc możemy założyć, że Xiaomi ponownie skorzysta z procesorów amerykańskiego Qualcomm'a.

Źródło: 91mobiles.com