Miasto marzeń

Jak poinformowała firma Electronic Arts do sklepów w całej Ameryce trafiła kontynuacja znakomitego symulatora budowy miasta SimCity 4.

Jak zapewniają autorzy gry najnowsza odsłona przeboju firmy Maxis, nie tylko zachowała wszystkie cechy poprzedniczek, które zdecydowały o ich sukcesie ale wprowadza również szereg nowych elementów wzbogacających rozgrywkę.

Podstawowym zadaniem w grze pozostaje wybudowanie i zarządzanie własnym tętniącym życiem miastem. Wcielając się w burmistrza wirtualnej metropolii, gracz musi podejmować decyzje o inwestycjach infrastrukturalnych ( budowa wodociągów, metra itd.), zapewnić mieszkańcom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, edukacji i rozrywki. Nowością w tej odsłonie gry jest możliwość zasiedlania miasta Simami, którzy będą doskonałym źródłem informacji na temat potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

Chociaż prace lokalizacyjne nad polską wersją gry zostały już zakończone, firma Cenega dystrybutor SimCity 4 w Polsce nie zna jeszcze dokładnej daty premiery. Wiemy tylko, że na krajowym rynku SimCity 4 ukaże się w lutym.