Mibr zwycięzcą ESWC!

Trzy dni zaciętych walk, ponad 150 rozegranych meczy. Dziesiątki najbardziej utalentowanych zawodników z całego świata. Wspaniałe nagrody. Wczoraj zakończone zostały rozgrywki finałowe Electronic Sports World Cup.

Kto wygrał w najbardziej popularną grę zawodów - Counter-Strike'a 1.6?. Otóż w Wielkim Finale spotkały się drużyny - szwedzka fnatic (w półfinale pokonała amerykański Team 3D) i brazylijska Made in Brazil (półfinał przeciwko niemieckiej drużynie Alternate Attax).

Spotkanie rozegrane zostało wczoraj, około godziny 20. Faworytem był wielokrotnie nagradzany fnatic. Brazylijczycy udowodnili jednak, że ich obecność w finale nie jest przypadkowa i... Oto wynik spotkania:

mibr 16:06 fnatic

Mapa: de_inferno

Składy:

fnatic: f0rest, dsn, CaRn, Archi, Tentpole

mibr: Na, fnx, Kiko, cogu, bruno

Pierwsze miejsce i nagrodę główną - 52.000 USD - otrzymał więc mibr. Przegrani - fnatic musieli "zadowolić się" drugim miejscem i sumą 36.000 USD. Trzecią pozycję, pokonując Team 3D (AA 16:04 T3D) zajął Alternate Attax (24.000 USD nagrody).