Michael Dell gwiazdą kina niszowego

Właścieciel korporacji Dell - amerykańskiego potentata sprzętu elektronicznego - zagrał w filmie niskobudżetowym. Choć jest to niewielka rola już teraz produkcja cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród internautów.

Michael Dell i jego żona Susan zagrali razem w filmie "The Sno Cone Stand, Inc". Wcielili się w role samych siebie odgrywając inwestorów w czasach kryzysu finansowego. Przedsiębiorcy ostatecznie oddają swoje pieniądze w ręce ekspertów. Krótki epizod państwa Dell szybko zaowocował znaczną popularnością filmu w sieci.

Mimo, że nazwisko Michaela Della w świecie komputerów jest dobrze znane to w obsadzie filmu nie wyróżnia się specjalnie. Dyrektora naczelnego agencji finansowej zagrał Tony Sirico, znany choćby z filmu "The Sopranos". W filmie wystąpił też znany z "Flamingo Road" Morgan Fairchild.

Reżyser filmu Travis Knapp przyznał, że epizod z właścicielem firmy Dell nie był przypadkowy. "Chcemy mówić do ludzi w naszej firmie, a nawet o budowanie społeczności wokół filmu w sieci, gdzie ludzie mogą kliknąć i pobrać produkcje" - mówi Knapp.

Jak do tej pory film miał swój pokaz w Nowym Jorku i Austin. Poza tym jest dostępny jedynie w internecie. Reżycer ma nadzieję na szerszą publiczność w przyszłości, a nawet możliwość wydania filmu na DVD.

Więcej informacji: NY Times


Zobacz również