Michael Owen na okładce nowej wersji Pro Evolution Soccer

Jak podają oficjalne źródła z Konami, nową twarzą brytyjskiego wydania Pro Evolution Soccer 2008 ma być Michael Owen. Angielski snajper towarzyszyć będzie innej gwieździe grającej na wyspach, Portugalczykowi Cristiano Ronaldo.

Michael Owen na okładce nowej wersji Pro Evolution Soccer

Po raz pierwszy o tym młodym zawodniku zrobiło się głośno podczas mistrzostw świata we Francji w 1998 roku. Wtedy to, po kapitalnej, solowej akcji strzelił przepiękną bramkę Argentynie. W trakcie całej swojej błyskotliwej kariery występował m.in. w tak znanych klubach jak Liverpool FC, Real Madryt czy Newcastle United. Teraz gwiazda brytyjskiej piłki zmienia barwy... podpisując kontrakt z Konami.

Przedstawiciel japońskiego giganta świata gier, Jon Murphy, w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że podpisanie umowy z Michaelem Owenem było dla Konami priorytetem. Jego zdaniem reprezentant Anglii jest jednym z najlepszych piłkarzy naszego globu.

A co na to sam zainteresowany? Piłkarz (oprócz deklaracji chęci współpracy) stwierdził, że cała seria Pro Evolution Soccer jest fantastyczna. Oświadczył, że jego zdaniem jest to jedyny właściwy wybór dla profesjonalnych graczy (swoją drogą ciekawe co na to fani gry FIFA).

Z niecierpliwością czekamy na polską premierę tego symulatora. Żadni gracze nie powinni czuć się pokrzywdzeni bowiem Pro Evolution Soccer 2008 ukaże się na wszystkie możliwe platformy. Premiera spodziewana jest jeszcze w tym roku.