Micheal Dell o przyszłości Linuksa

Michael Dell, wypowiadając się na tegorocznym Gartner Symposium/ITxpo w Orlando, poświęcił część czasu na dyskusję o przyszłości Linuksa, jako systemu serwerowego. Jego zdaniem, środowisko open source zrobiło ogromny postęp w tej kwestii.

Na sympozjum Michael Dell wypowiadał się w taki sposób: "Pod względem oprogramowania serwerowego Linux rozwija się bardzo szybko, odrobinę szybciej niż Windows. Widzimy postęp w najważniejszych komponentach dystrybucji, a zwolenników Linuksa wciąż przybywa."

W maju tego roku Microsoft rozpoczął działania mające na celu udowodnić, iż wolne oprogramowanie pogwałciło prawa ponad 230 licencji należących do korporacji, lecz dotąd nie ukazała żadnych istotnych dokumentacji w tej sprawie.

Mark Jarvis, szef ds. marketingu korporacji Dell stwierdził, iż chociaż swoimi czasy jego korporacja prowadziła bardzo bliską współpracę z firmą Microsoft, nie było żadnych problemów z adaptacją systemów Linux do serwerów, a później stacji roboczych Della. "Kiedy ogłosiliśmy dostępność laptopów z preinstalowanym Linuksem nie dostaliśmy żadnego telefonu od Microsoftu - jakiekolwiek plotki na ten temat zostały rozniesione, nie zawędrowały one jeszcze do Austin (Texas)." - dodał Jarvis.

Dystrybucje Linux zawładnęły już nad największymi organizacjami naukowymi, takimi jak NASA oraz powoli zaczynają się pojawiać w małych firmach. Największy rynek dla wolnego oprogramowania serwerowego, czyli duże korporacje IT, dopiero teraz zaczyna być osiągalny dla programistów open source.


Zobacz również