MicroSky 1.0.43 – niebo w komórce

MicroSky to aplikacja, dzięki której wyświetlacz telefonu komórkowego zamienimy w pełnowartościowe planetarium.

Klient/serwer MicroSky to tzw. J2ME-Midlet, czyli program napisany i przeznaczony na platformę mobilnych urządzeń telekomunikacyjnych, pracujących pod kontrolą systemu Java (Midlet - Mobile Information Device Aplet). Aplikacja potrafi wyświetlić 300 000 gwiazd, 8000 obiektów krążących po orbicie, konstelacje, planety i wszystkie zarejestrowane komety.

MicroSky

MicroSky

Korzystając z wielu dostępnych opcji, możemy dostosować sposób wyświetlania do własnych potrzeb i upodobań. Co ciekawe, połączenie GPRS do serwera sprawia, że ten potężny w praktycznych zastosowaniach midlet "waży" w rzeczywistości zaledwie 20 kb, dzięki czemu może go obsłużyć większość telefonów. Szybkość i poprawność wyświetlania danych zależy m.in. od wielkości wyświetlacza naszego telefonu, rodzaju połączenia, a także naszych indywidualnych ustawień – np. tego, jak dużo obiektów zapragniemy zobaczyć.

Do poprawnego działania wystarczy telefon obsługujący Java J2ME MIDP w wersji co najmniej 1.0. z połączeniem do Internetu (zalecane GPRS, ze względu na szybkość i poprawność wyświetlania danych). Klienta możemy zainstalować bezpośrednio ze strony producenta, łącząc się z telefonu (instalacja następuje automatycznie po kliknięciu na odpowiedni link), poprzez przeglądarkę WAP, łącząc telefon z komputerem za pomocą kabla albo też korzystając z technologii Bluetooth.

Przed zainstalowaniem nowej wersji MicroSky należy skasować z telefonu wcześniejsze (o ile, rzecz jasna, instalowaliśmy takowe), a także przełączyć w telefonie profil WAP na profil Web (ze względu na niewystarczającą pamięć tego pierwszego). Do poprawnego działania potrzebujemy również nazwy użytkownika i hasła do serwera, które otrzymujemy po bezpłatnej rejestracji na stronie głównej projektu. Tam również znajdziemy pliki instalacyjne oraz linki do automatycznej instalacji.

Więcej informacji:

http://www.upto.org/microsky


Zobacz również