Microangelo Toolset - fabryka ikon

Do projektowania ikon i kursorów można posłużyć się dowolnym programem graficznym. Po co jednak przebijać się przez gąszcz niepotrzebnych funkcji skoro można użyć narzędzia dedykowanego do takich projektów - na przykład Microangelo Toolset.

Do pobrania:

Microangelo Toolset

Microangelo Toolset to zestaw czterech zintegrowanych aplikacji do zarządzania oraz tworzenia ikon i kursorów systemowych. Aplikacja obsługuje zarówno niewielkie jednobarwne ikony używane w czasach Windows 95, jak również wielokolorowe, kompresowane pliki o rozmiarach 256x256 pikseli stosowane w Viście.

Microangelo Toolset - fabryka ikon

Microangelo Toolset 6.10.0071

Najprostszym elementem zestawu jest Explorer. Służy do wyszukiwania, przeglądania i sortowania ikon, zwykłych oraz animowanych kursorów. Pozwala filtrować odnalezione pliki, wyświetla katalogi zawierające największą liczbę grafik. Z poziomu menu bądź paska narzędzi można szybko uruchomić jeden z pozostałych elementów zestawu.

Zobacz również:

  • Lista 10 przydatnych stron internetowych
  • RTV Euro AGD: tablet graficzny - jak wybrać odpowiedni sprzęt? Przegląd ofert [19.05.2022]

O ile Explorer obsługuje pojedyncze obiekty ikon, za pomocą modułu tak zwanego Bibliotekrza, Microangelo Toolset pozwala wyszukiwać ikony ukryte w dowolnych plikach. Za jego pomocą można wyodrębniać je z tych zasobów, zamieniać, dodawać i edytować. W poszukiwaniu grafik moduł sprawdza dane zapisane na dyskach lokalnych, zewnętrznych i w lokalizacjach sieciowych. Rozpoznaje wszystkie popularne formaty plików z ikonami oraz kursorami.

Podstawowym programem wchodzącym w skład Microangelo Toolset jest Microangelo Studio. To edytor graficzny wyspecjalizowany w projektowaniu i tworzeniu grafik ICO i CUR z ikonami bądź kursorami. Pozwala stosować gradienty kolorów, obsługuje warstwy, przezroczystość i wygładza krawędzie za pomocą funkcji anty-aliasingu.

Umożliwia modyfikację nasycenia barw, zmianę kolorystyki, wyostrzanie, oferuje użytkownikowi dostęp do różnych efektów. Pozwala importować grafiki zapisane w formatach PSD, PNG, JPG i BMP. Automatycznie skaluje i dopasowuje ich rozdzielczość. Umożliwia używanie w projektach zrzutów ekranowych. Efekty pracy wyświetlane są na podglądzie.

Narzędziem do tworzenia animowanych kursorów w Microangelo Toolset jest Animator. Oferuje on podobny zestaw narzędzi, jak Studio rozszerzony jednak o funkcje niezbędne podczas animowania obrazków. Pozwala dodawać pojedyncze klatki, modyfikować kluczowe elementy animacji oraz poszczególne grafiki. Wygodny podgląd umożliwia bieżącą kontrolę nad tworzonym projektem.

Microangelo Toolset nie ma polskiej wersji językowej. Wariant testowy programu działa bez ograniczeń przez 21 dni.