Micron prezentuje szybkie chipy Mobile DRAM

Firma Micron Technology przedstawiła nową pamięć Mobile DRAM (Dynamic Random Access Memory). Twierdzi przy tym, że układ, który przeznaczony jest głównie na rynek przenośnej elektroniki, jest najszybszym tego typu rozwiązaniem na świecie.

Nowy chip przeznaczony jest na rynek przenośnych urządzeń elektronicznych i może się pochwalić pojemnością 512 megabitów (64 MB). Producent twierdzi, że nowy układ jest najszybszym dostępnym obecnie rozwiązaniem tego typu - pracuje on z częstotliwością 200 MHz i oferuje transfer danych z prędkością sięgającą 400 Mb/s. Korzysta z napięcia 1.8 V (jest też dostępny w opcji 1,2 V) i może działać w szerokim zakresie temperatur (od -40 do +85 stopni Celsjusza). Firma planuje również między innymi połączyć nowe chipy z pamięciami NAND Flash i stworzyć układy typu MCP (Multi-Chip Package).

"Dążenie do wyposażania urządzeń mobilnych w coraz więcej zaawansowanych funkcji to przyczyna wzrostu zapotrzebowania na pamięć. Nasze wiodące pod względem prędkości, niewielkich rozmiarów oraz małego zapotrzebowania na energię 512-megabitowe chipy Mobile DRAM potrafią spełnić wymagania dzisiejszych kieszonkowych urządzeń" - powiedział Bill Lauer z firmy Micron.

Masowa produkcja nowych chipów ma się rozpocząć w drugim kwartale 2008 roku.

Strona producenta.