Microsoft : 10 łat, 6 "krytycznych"

W udostępnionym właśnie przez Microsoft comiesięcznym pakiecie uaktualnień dla produktów koncernu znalazło się 10 patchy dla systemu Windows, pakietu Office oraz platformy .Net - aż 6 z nich uznano za uaktualnienia "krytyczne".

Dla systemów z rodziny Windows przeznaczonych jest 5 łat. Cztery uaktualnienia usuwają błędy w aplikacjach z rodziny MS Office, zaś jedna - w platformie .Net.

Najgroźniejszy z załatanych właśnie błędów to "krytyczna" luka w kontrolce ActiveX o nazwie WebViewFolderIcon, która wykorzystywana jest w interfejsie graficznym systemu Windows. Problem ten jest o tyle poważny, że odnotowano już pierwsze przypadki ataków przeprowadzonych z wykorzystaniem tej luki.

Kolejne cztery "krytyczne" uaktualnienia przeznaczone są dla MS Office - Microsoft usunął za ich pomocą niebezpieczne błędy z PowerPointa, Excela oraz Worda. Ostatnia "krytyczna" łatka przeznaczona jest dla modułu Windows odpowiedzialnego za obsługę języka XML.

Warto przy okazji wspomnieć, iż wczoraj oficjalnie zakończony został okres świadczenia wsparcia technicznego dla systemu Windows XP SP1. Wszystkie nowopowstające łatki dla Windows XP przeznaczone będą dla systemu z zainstalowanym SP2. Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj.

Szczegółowe informacje na temat październikowych uaktualnień Microsoftu można znaleźć na stronie koncernu. Sugerowaną przez firmę metodą pobrania łatek jest skorzystanie z systemu Microsoft Update.