Microsoft: 100 USD różnicy w cenach PS4 i Xbox One bez znaczenia dla klientów

Przedstawiciel Microsoftu jasno dał do zrozumienia, że konsola Xbox One jest znacznie lepsza od konkurencji. Uważa też, że jej wyższa cena nie będzie miała znaczenia dla konsumentów. Czy aby na pewno?

Wkrótce graczy czeka najgorętszy okres od lat: na rynek trafią konsole PS4Xbox One. Którą jednak z nich wybiorą? Z pewnością zadecyduje o tym przede wszystkim oferta gier i możliwości każdej z platform. A co z ceną? Przecież obie propozycje różnią się pod tym względem zauważalnie:

- Xbox One z kontrolerem Kinect będzie kosztował 499 euro

- PS4 został wyceniony na 399 euro

Microsoft uważa, że wyższa cena konsoli Xbox One nie wpłynie negatywnie na jej sprzedaż. Dlaczego? Dlatego, że jest ona od "tańszej konkurencji" po prostu lepsza, gdyż oferuje znacznie więcej.

"Musimy udowodnić, że jest ona warta 100 dolarów więcej. Sądzę, że tak jest. Sądzę, że zrobiliśmy więcej. Sądzę, że nasze gry są lepsze. Uważam, że jak ludzie zaczną bawić się nowym Kinectem i zobaczą, co można zrobić za pomocą komend głosowych, uznają go za lepsze rozwiązanie. Lepsze jest też posiadanie wielofunkcyjnego urządzenia, które można podłączyć do telewizora. Będziemy też mieli lepszą usługę sieciową" - powiedział niedawno podczas targów PAX Prime Albert Penello z zespołu odpowiedzialnego za platformę Xbox.

Nietrafione porównanie?

Jak widać Penello wspomina o 100 USD (u nas 100 euro), co oznacza, że porównuje Xbox One z konsolą PS4 pozbawioną kontrolera. Jeżeli PS4 byłaby w ogóle pozbawiona takiej funkcjonalności, jego pewność siebie byłaby chyba uzasadniona. Konsola Sony pozwala jednak na dokupienie za 49 euro kontrolera PlayStation Eye. Co prawda wówczas różnica w cenach będzie niższa, ale i tak zauważalna, bo wynosząca 51 euro.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na fakt, że tak mocno podkreślana od dawna przez Microsoft przewaga polegająca na możliwości sterowania postacią za pomocą gestów i komend chyba już znikła. Firma Sony potwierdziła bowiem niedawno, że opcjonalny kontroler PlayStation Eye będzie zdolny do przyjmowania komend głosowych, rozpoznawania twarzy gracza, śledzenia jego ruchów oraz emocji.

Co sądzicie na ten temat? Czy różnica w cenach konsol (przyjmijmy, że wynosząca 51 euro) będzie miała dla Was znaczenie?