Microsoft: 512 MB pamięci RAM powinno być standardem

Podczas konferencji WinHEC Microsoft zdradził kolejne szczegóły dotyczące systemu Longhorn. Przedstawiciele koncernu przedstawili wymagania sprzętowe nowego systemu - najważniejsze z nich to "nowoczesny procesor", 512 MB pamieci RAM oraz karta graficzna, zgodna ze sterownikami Longhorn.

Według Microsoftu, do poprawnej pracy Longhorna wystarczy co prawda 256 MB pamieci RAM - ale przedstawiciele firmy zastrzegają, że do optymalną wydajność zapewni dwa razy więcej pamięci - 512 MB.

Nie sprecyzowano, co właściwie oznacza sformułowanie "nowoczesny procesor". Poproszeni o wyjaśnienia pracownicy koncernu tłumaczyli jedynie, że większość sprzedawanych w tej chwili układów doskonale nada się do komputera z zainstalowanym Longhornem, choć użytkownicy, którym zależy na najwyższej wydajności powinni rozważyć zakup procesora wielordzeniowego.

Zobacz również:

  • Star Wars Jedi: Survivor - wymagania na PC. Czy wasz komputer da radę?

Warto przypomnieć, że już kilka miesięcy temu Microsoft informował, że dostępne będą trzy wersje interfejsu systemu Longhorn - możliwość skorzystania z nich będzie uzależniona od karty graficznej, w którą wyposażony będzie komputer. Pierwsza, najbardziej rozbudowana to 'Aero Glass' - będzie wyposażona w obsługę przezroczystości i efekty 3D. Do korzystania z niej będzie jednak niezbędna karta graficzna wyposażona w co najmniej 64 MB pamięci. Druga wersja - 'Aero' - wymagać będzie karty z 32 MB 'na pokładzie' i ma być ona minimalnie 'okrojona' w stosunku do 'Aero Glass'. Na komputerach wyposażonych w karty o gorszych parametrach Longhorn wyglądał będzie, wedle słów przedstawicieli koncernu, jak Windows 2000 (oczywiście, dotyczy to tylko interfejsu).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: