Microsoft: 60% posiadaczy Wii Fit nie używa go

David Gosen, wiceprezes dywizji Xboksa w Europie, pozwolił sobie wyrazić dość kontrowersyjną opinię o swojej konkurencji. Gosen stwierdził, że około 60% użytkowników Wii Fit bawiło się pakietem raz, a potem odstawiło go na półkę. Dodał, że producenci powinni być ostrożni gdy decydują się na umieszenie różnych "sztuczek" w solidnych schematach porządnej rozrywki.

"Widzieliśmy pewne wyniki badań, z których wynika, że aż 60% osób, które kupiły Wii Fit, bawiło się pakietem tylko raz, a potem nie dotykało go w ogóle. Musimy odzyskać pewną równowagę, bo przecież nasza praca polega na wprowadzaniu nowych konsumentów na rynek elektronicznej rozrywki, często pokazując im tę formę zabawy po raz pierwszy w życiu. Musimy traktować ich z szacunkiem" - powiedział Gosen podczas Microsoft's GameFest.

Gosen sprecyzował swoją wypowiedź w wywiadzie dla serwisu Develop i stwierdził: "to co Nintendo zrobiło z Wii jest naprawdę niesamowite - nie ulega to żadnej dyskusji. Myślę jednak, że pomiędzy zwykłą sztuczką a świetną grywalnością jest cienka linia".

Ostatnie targi E3 udowodniły, że mimo wszystko Microsoft jest bardzo zainteresowany podobnymi nowinkami. Firma zapowiedziała m.in. grę Lips, połączenie karaoke i tańca, w które zaoferuje bezprzewodowy i reagujący na ruch mikrofon. Gosen jest przekonany, że tytuł dobrze wypełni pewną lukę na rynku.

Produkowana przez iNiS (autorzy Elite Beat Agents na NDS) i Microsoft gra Lips trafi na półki sklepowe pod koniec tego roku. Warto dodać, że wspominane przez Gosena Wii Fit sprzedało się już w ponad 5 milionach egzemplarzy (premiera odbyła się kilka miesięcy temu). Pozostaje życzyć podobnego sukcesu.