Microsoft: Apple krzywdzi klientów przestarzałymi technologiami

Apple nie jest już innowacyjne, czym krzywdzi swoich klientów - twierdzi Brian Hall z Microsoftu.

Firmy Apple i Microsoft od lat ostro rywalizują (usługi, oprogramowanie, sprzęt) nie szczędząc sobie uszczypliwości przy okazji prezentacji nowych produktów. Tym razem jednak bez okazji Brian Hall, dyrektor generalny linii Surface, zaatakował konkurenta wytykając mu brak innowacyjności.

"Konkuruję z firmą Apple i szanuję ją. Niestety krzywdzi ona swoich klientów dostarczając im stare technologie" - czytamy we wpisie jaki zamieścił na Twitterze.

Czy tak faktycznie jest?

Wydaje się, że Brian Hall odnosił się do działu komputerów. Warto więc zauważyć, że ostatnie poważne zmiany w linii MacBook miały miejsce ponad cztery lata temu. Przyglądając się natomiast dodatkowo działowi zajmującemu się rozwojem iPhone'ów można zauważyć, że:

- modele iPhone 6s i 6s Plus wyglądają niemal identycznie jak poprzednicy (oferują jednak odświeżenie w zakresie podzespołów)

- z pojawiających się do tej pory doniesień wynika, że następny iPhone (iPhone 7) również nie wniesie zmian w zakresie wyglądu, lecz kilka usprawnień z tym jednak zastrzeżeniem, iż nie doczekamy się niczego, czego (w niektórych przypadkach od dawna) nie byłoby już u konkurencji

- najnowszy skierowany do wielbicieli małych ekranów model iPhone SE jest identyczny pod względem wyglądu jak wprowadzony na rynek w 2012 roku iPhone 5 (zastosowano w nim tylko lepsze podzespoły)

Microsoft - kilka gorzkich słów

Na koniec nie sposób jednak nie dodać, że o ile w przypadku ostatnich nowości w linii Surface Microsoft pokazał, iż faktycznie stać go w tym zakresie na innowacyjność, o tyle na innych polach nie jest już firmą, która zachęca innych do ciągłego ulepszania swoich produktów (platforma Microsoft 10 Mobile radzi sobie bardzo źle).