Microsoft Bing: poznaj nowe logo. Skype, Yammer, Xbox też czekają zmiany

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że jego firma przeprowadza obecnie proces rebrandingu, który obejmie kolejne kluczowe produkty pominięte w poprzednim roku.

Wraz z wprowadzeniem na rynek systemu Windows 8 Microsoft zapowiedział, że udostępnia nam przebudowany produkt, który zupełnie zmieni sposób pracy na komputerach. Jak pamiętamy, nieco wcześniej zaprezentował też swoje nowe logo (poprzednie przetrwało 25 lat) składające się z dwóch elementów: napisu Microsoft oraz czterech kolorowych kwadratów mających wyrażać różnorodność oferowanych przez Microsoft produktów i jednoznacznie kojarzyć się z kafelkowym interfejsem systemu Windows 8 oraz innych produktów takich jak np. usługa pocztowa Outlook.com:

Logo Microsoftu

Logo Microsoftu

Rebranding kolejnych produktów

Jak się kilka dni temu dowiedzieliśmy, w Microsofcie trwają obecnie prace nad procesem rebrandingu (za Wikipedią: proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo), który obejmie kolejne produkty giganta.

"Bing, Skype, Yammer, Xbox, wszystko jest obecnie w fazie rozwoju. Wiedzieliśmy, że nie będziemy w stanie zmienić ani jednej rzeczy, jeżeli nie bylibyśmy w stanie zmienić Windows" - powiedzieli podczas konferencji Design Day 2013 Albert Shum (dyrektor studia projektowego Windows Phone) i Todd Simmons (agencja Wolf Olins).

Dla przykładu zaprezentowali też zupełnie przerobione logo wyszukiwarki Bing, które przykuwa wzrok czymś na podobieństwo papierowego samolotu, mającego najprawdopodobniej sugerować, że silnik wyszukiwania Microsoftu jest niewiarygodnie szybki:

Nowe logo wyszukiwarki Bing

Nowe logo wyszukiwarki Bing

Jeżeli chodzi o Xbox, nowe logo poznamy już 21 maja, na kiedy to Microsoft zapowiedział premierę swojej nowej konsoli.

Więcej szczegółów poznacie oglądając poniższy film:


Zobacz również