Microsoft: BlueScreen dla każdego

Koncern z Redmond udostępnił na swoich stronach internetowych najnowsze wydanie nietypowego wygaszasza ekranu - informuje serwis TheInquirer.net. BlueScreen Screen Saver 3.2, jak sama nazwa sugeruje, wyświetla ekrany błędów krytycznych systemu Windows i symuluje restartowanie się komputera.

Wygaszasz dostępny jest dla systemów Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 oraz Windows 9x (do jego uruchomienia niezbędny jest DirectX). W zależności od zainstalowanego w danym komputerze systemu operacyjnego, wygaszasz występuje w kilku wersjach - choć jego podstawowym elementem zawsze jest złowieszczy niebieski ekran. W systemie Windows NT dodatkowo wyświetlana jest plansza symulująca działanie programu chkdsk, zaś w Windows 2000, 9x i XP - ekran startowy odpowiedniego systemu.

Wygaszasz jest zapętlony - co 15 sekund symuluje restart komputera i pojawienie się niebieskiego ekranu z komunikatem o błędzie. Dowcipni programiści Microsoftu zapewniają, iż dzięki temu że informacje o błędach generowane są na podstawie rzeczywistej konfiguracji komputera, na którym zainstalowano BlueScreen Screen Saver, z pewnością przerazi on nawet specjalistów od IT. Oczywiście, przerażenie minie gdy ruszą myszą i wygaszasz zniknie.

Pobierz plik

Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie Microsoftu. Autorami programy są dawni pracownicy firmy Winternals, przejętej w tym roku przez koncern z Redmond.