Microsoft Cortana pojawi się także na Windows oraz, być może, w wersjach dla iOS i Androida

Cortana to asystent głosowy wprowadzony wraz z Windows Phone 8.1. Mamy kilka istotnych oficjalnych informacji na jego temat.

Cortana to asystent głosowy stworzonym przez Microsoft, który wzbogacił Windows Phone wraz z wydaniem jego wersji 8.1. Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązania stosowane w postaci Google Now i Siri udostępniane są już od dawna przez konkurencyjne mobilne platformy, czyli Android i iOS.

Cortana - nowe istotne informacje

Marcus Ash, menadżer grupy pracującej nad projektem Cortana zamieścił właśnie na Twitterze kilka ważnych oficjalnych informacji na jego temat.

1. Asystent Cortana działa obecnie jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Ash zapewnił jednak, że wkrótce (to ponoć kwestia tygodni, nie miesięcy) będą z niego mogli korzystać także mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Chin. Miejmy nadzieję, że proces ten będzie faktycznie szybko postępował i obejmie kolejne kraje, w tym Polskę

2. Następną platformą, dla której udostępniony zostanie asystent Cortana, będzie Windows

3. Asystent Cortana będzie oferował najlepszą funkcjonalność na platformie Windows Phone

4. Jeżeli plany dotyczące rozwoju asystenta Cortana zostaną zrealizowane w 100% Microsoft ewentualnie rozważy udostępnienie go także na inne platformy