Microsoft Defender - wkrótce nowa beta

Microsoft przygotowuje się do udostępnienia drugiej wersji beta programu chroniącego przed spyware - Windows Defender. W nowym wydaniu znajdzie się kilka nowych funkcji - m.in. skanowanie załączników pocztowych.

Program Windows Defender (początkowo znany pod nazwą Windows AntiSpyware) stworzony został przez Microsoft w oparciu o technologię przejętej przez koncern firmy Giant Software. Jego zadaniem jest zapewnienie ochrony przed oprogramowaniem szpiegowskim użytkownikom systemów Windows 2000, Windows XP oraz Windows Server 2003. Aplikacja będzie też wbudowana do systemu Windows Vista.

Jego nowe wydanie testowe - Windows Defender Beta 2 - zawierać ma kilka ciekawych nowości - najważniejsze z nich to skanowanie załączników pocztowych (beta 1 tego nie potrafiła) oraz rozbudowany mechanizm aktualizacji definicji. Co ważne, te wersję będą mogli zainstalować nie tylko użytkownicy Windows XP (pierwszą betę zainstalować można było jedynie w tym systemie), ale także Windows 2000 i Server 2003.

Microsoft nie podał na razie terminu udostępnienia drugiej wersji testowej programu - z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nastąpi to w najbliższym czasie.