Microsoft DreamSpark dla wszystkich studentów

Microsoft powiadomił 26 marca br. o udostępnieniu programu DreamSpark dla studentów na całym świecie. Usługa uruchomiona została w zeszłym roku i umożliwia studentom bezpłatny dostęp do wielu ciekawych narzędzi giganta z Redmond, w tym Windows Servera 2008 i pakietu Visual Studio.

DreamSpark został zainicjowany w lutym 2008 roku. Umożliwia dostęp do wielu narzędzi Microsoftu, m.in. Windows Servera 2003 i 2008, Visual Studio 2008 Professional, XNA Game Studio 3.0, Expression Studio 2 czy SQL Servera 2008. Obecnie program dostępny jest dla studentów kilkunastu uczelni wyższych w kraju (w większości prywatnych). Microsoft zapowiada jednak sukcesywne powiększanie listy.

Student, który chce uzyskać dostęp do wspomnianych programów musi wykonać zaledwie trzy proste czynności. Po zalogowaniu się na stronie: www.dreamspark.com należy poddać się weryfikacji i następnie wybrać produkt do ściągnięcia.

To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft daje dostęp studentom do swoich produktów po bardzo niskich cenach, a często wręcz bezpłatnie. W zeszłym miesiącu gigant z Redmond udostępnił uczącym się 90% zniżkę na Office'a 2007 Ultimate, niestety nie w Polsce. Nasi studenci muszą zadowolić się EduAkcją.

Więcej informacji: strona DreamSpark.com (w j. ang.)