Microsoft Edge maltretuje użytkowników alertem dotyczącym zalecanych ustawień przeglądarki

Uzytkownicy znaleźli błąd w powiadomieniach od Microsoft Edge. Odpowiadamy, jak to naprawić.

Wygląda na to, że Microsoft pogorszył sytuację w dążeniu do tego, aby Microsoft Edge stało się domyślną przeglądarką, a Bing - domyślną wyszukiwarką. Microsoft Edge 91 wyświetla ostrzeżenia o "użyciu zalecanych ustawień przeglądarki", gdy użytkownicy uruchamiają zaktualizowaną przeglądarkę Chromium w Windows 10.

Wyskakujące ostrzeżenie "użyj zalecanych ustawień przeglądarki" jest próbą Microsoftu promowania swojej przeglądarki, a kiedy użytkownicy uruchamiają zaktualizowany program, "zaleca" im ustawić Bing jako domyślną wyszukiwarkę.

Prawie każdy użytkownik spotkał się też z małym wyskakującym panelen zatytułowanym "pomoc od Microsoftu", wchodząc do którego pojawiają się informacje o tym, że powinien używać Microsoft Edge z Bing jako domyślnej wyszukiwarki, aby uzyskać "światowej klasy wydajność, prywatność i efektywność".

Microsoft Edge maltretuje użytkowników alertem dotyczącym zalecanych ustawień przeglądarki

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, istnieją dwie opcje: Użyj zalecanych przez Microsoft ustawień przeglądarki (Microsoft Edge z Bingiem) oraz Nie aktualizuj ustawień przeglądarki.

Jeśli klikniesz na pierwszą opcję, Twój pasek zadań lub ekran będzie migał, a domyślna przeglądarka przełączy się na Microsoft Edge (z Bing).

Choć jest to irytujące, to jeszcze nie jest źle, ponieważ alert pojawił się tylko raz. W niektórych przypadkach użytkownicy znaleźli dość irytujący błąd, w którym nawet jeśli odrzucili zalecenie, przeglądarka dalej pokazywała takie alerty.

Jak wyłączyć alert o zalecanych ustawieniach przeglądarki w Microsoft Edge

Jeśli nadal otrzymujesz takie powiadomienia od Microsoft Edge, możesz spróbowac je wyłączyć.

  • Otwórz Microsoft Edge > edge://flags.
  • Poszukaj edge-show-feature-recommendations
  • Ustaw flagę na "disabled"
  • Ponownie uruchom Microsoft Edge

Możliwe, że Microsoft już szuka sposobów rozwiązania tego problemu.

Polecamy: Microsoft Edge nie takie złe? Po aktualizacji otrzyma kilka nowych funkcji

Źródło: Windowslatest.com