Microsoft Edge na Androida pomaga oszczędzić pieniądze

Przeglądarka Edge od dłuższego czasu posiada funkcję wspierającą zakupy online i jak się okazuje, firma Microsoft postanowiła rozszerzyć jej możliwości także na Androidzie.

W zeszłym roku firma Microsoft wprowadziła do Edge nową funkcję o nazwie "Zakupy", która pokazuje kupony dostępne na stronie oraz porównuje ceny z innymi sklepami. W przeglądarce jest ona automatycznie włączona i według naszych testów aktywuje się tylko na popularnych stronach zakupowych takich jak Dell, Razer i tym podobne. Jak się okazuje, firma Microsoft postanowiła nową funkcję wprowadzić również na urządzenia mobilne do przeglądarki Edge na Androida.

Microsoft Edge, android

Do tej pory z pomocnika zakupowego korzystać mogli tylko użytkownicy korzystający z przeglądarki Edge dedykowanej komputerom. Po ostatniej aktualizacji do tej grupy dołączą także Ci używający smartfonów z Androidem. Funkcja "zakupy" wykorzystuje wyszukiwarkę Bing do analizowania popularnych platform handlu elektronicznego oraz stron z rabatami kuponowymi. Dzięki tej analizie, przeglądarka po odwiedzeniu przez nas witryny zakupowej wyświetla kody dostępnych kuponów rabatowych.

Zobacz również:

  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Chrome 94 - co nowego przynosi najnowsza wersja przeglądarki Google?
kupony microsoft Edge

Warto podkreślić, funkcja "Zakupy" działa najlepiej na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Zdarza się jednak, że i w Polsce działa ona bezproblemowo. Co prawda "Zakupy" są dopiero raczkującą opcją wspomagającą zakupy online, ale firma Microsoft już zapowiada stałe rozszerzanie jej możliwości.

Zobacz także: Samsung goni Apple. W drodze Galaxy Book z własnym CPU