Microsoft Edge otrzyma aktualizację ważnych funkcji

Przeglądarka Edge jest stale rozwijana i tym razem możemy spodziewać się aktualizacji funkcji, których używamy na co dzień. Jakie zmiany szykuje dla nas firma Microsoft?

Przeglądarka Edge opartej na Chromium nie jest jeszcze idealna i wymaga poprawek oraz aktualizacji. Na szczęście, firma Microsoft stale pracuje nad wieloma ulepszeniami i kilka z nich zamierza wprowadzić jeszcze w tym roku. To dobrze, biorąc pod uwagę jakie są znaczące.

Wygląda na to, że firma Microsoft pracuje nad odświeżeniem menadżera pobierania dla Edge opartego na Chromium. W nadchodzącej wersji przeglądarki podczas ma pojawić się dodatkowe menu na pasku narzędzi. Umożliwi to szybkie zarządzanie pobieranymi plikami. Ponadto pojawią się podstawowe opcje zarządzania plikami. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybrany przez nas dokument pojawią się funkcje: "wstrzymaj", "uruchom ponownie", "anuluj" oraz "zobacz więcej". Menu ma znikać automatycznie, gdy ściąganie zostanie zakończone. Dla przypomnienia, w aktualnej wersji uproszczony menadżer pobierania wyświetla się na pasku na dole przeglądarki.

Zobacz również:

  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • R;pple - rozszerzenie przeglądarki zapobiegające samobójstwom
  • Twój Telefon zmieni się w Windows 11
Microsoft Edge, menadżer pobierania

Źródło: Windows Latest

Firma Microsoft prawdopodobnie pracuje również nad ulepszeniami obsługi pisma odręcznego podczas korzystania z przeglądarki Edge. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy używają rysika do obsługi urządzenia. Aktualnie funkcja ta działa niestabilnie, szczególnie na dokumentach PDF, jednak aktualizacja daje nadzieję na polepszenie sytuacji w najbliższym czasie.

Aktualizacji obu funkcji możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.