Microsoft Edge: pojawiło się pierwsze rozszerzenie

Microsoft szykuje się do udostępnienia rozszerzeń dla przeglądarki Microsoft Edge. Pierwsze z nich zagościło już w sklepie Windows.

Brak obsługi rozszerzeń przez przeglądarkę Edge (pojawiła się na rynku wraz z Windows 10) z pewnością negatywnie wpływa na postrzeganie jej przez internautów często sięgających po takie rozwiązania jak AdBlock Plus. Microsoft obiecał, że udostępni taką funkcję co jak się zdaje powinno nastąpić wkrótce wraz z wydaniem kolejnej kompilacji Windows 10 (build 14284) dla użytkowników programu Windows Insider. Serwis WindowsBlogItalia opublikował bowiem właśnie zrzuty ekranu ze sklepu Windows prezentujące Page Analizer, czyli pierwsze rozszerzenie dla przeglądarki Edge.

Rozszerzenie instaluje się podobnie jak aplikacje dla Windows 10. Obecnie niestety jeszcze nie można go aktywować. W opisie można przeczytać, że oferuje wsparcie dla procesorów zbudowanych w oparciu o architekturę ARM, co oznacza, że rozszerzenia pojawią się także dla Windows 10 Mobile. Dla pełni obrazu warto jeszcze dodać, że Page Analyzer służyć będzie deweloperom do testowania stron internetowych.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [24.01.2022]
  • Edge może otrzymać ciekawą możliwość integracji z YouTube