Microsoft Edge pomaga zaoszczędzić pieniądze!

Firma Microsoft wprowadziła nową funkcję, która pomaga zachować więcej gotówki podczas zakupów online! Jest to idealna propozycja dla fanów wyprzedaży przed Black Friday i Bożym Narodzeniem.

Microsoft Edge zyskał sobie ostatnio wielu zwolenników dzięki ciekawym aktualizacjom. Okazuje się, że dzięki usprawnieniom przeglądarka Microsoft figuruje jako jedna z najlepszych w 2020 roku! Ostatnio pisaliśmy o wprowadzeniu nowej funkcji, która pozwoli uzyskać dostęp do kart przeglądania w układzie pionowym, a dziś przyjrzymy się... Zakupom.

Okazuje się, że Microsoft Edge w wersji 86.0.622.61 zawiera nową funkcję o nazwie "Zakupy". Po aktualizacji jest ona domyślnie włączona, ale według testów aktywuje się tylko na popularnych stronach zakupowych takich jak Dell, Razer i tym podobne. Nowa opcja ma umożliwić porównywanie cen na wielu platformach za pomocą funkcji "Kolekcja". Dodatkowo w jej ramach można stosować kody, które są generowane przez witryny sklepów i platformy kuponowe.

Microsoft Edge

Żeby włączyć nową funkcję należy przejść do ustawień przeglądarki Edge, wyszukać "zakupy" i włączyć opcję "Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki zakupom w Microsoft Edge".

Firma Microsoft wykorzystuje swoją wyszukiwarkę Bing do analizowania popularnych platform handlu elektronicznego oraz stron z rabatami kuponowymi. Podczas odwiedzania witryny zakupowej, przeglądarka Edge sprawdzi swoje dane cenowe za pomocą usługi Bing, a następnie wyświetli kody kuponów rabatowych.

Microsoft Edge

Funkcja porównywania cen była wcześniej znana jako „MSColllectionsPriceComparison” i po raz pierwszy została przekazana do testów w kanałach beta dwa miesiące temu. Firma Microsoft zapowiedziała, że to dopiero początek udogodnień zakupowych, bo przeglądarka w przyszłości otrzyma jeszcze więcej funkcji, które pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze podczas wyprzedaży w Black Friday oraz przez Bożym Narodzeniem.