Microsoft Edge udostępni Twoją historię przeglądania innym usługom!

Sprawdź, co zrobić, aby Twoja historia przeglądania pozostała bezpieczna.

Najnowsza aktualizacja Microsoft Edge Canary udostępniona dla użytkowników Windows Insider może wzbudzać niepokój użytkowników tej przeglądarki. Microsoft dodał bowiem nowy przełącznik w ustawieniach o nazwie Share browning data with other Windows feature (Udostępnij dane przeglądania innym funkcjom systemu Windows).

Windows Search

Windows Search

Microsoft zamierza wykorzystać nasze dane przeglądania takie jak historia przeglądania, wyszukiwania, regularnie odwiedzane witryny czy zapisane zakładki do poprawy działania Windows Serach.

Gigant z Redmond opisał na swojej stronie działanie nowej funkcji:

Po jej włączeniu Microsoft Edge będzie łączył lokalne dane przeglądania z profilu użytkownika z resztą systemu Windows. Włączenie tej funkcji pomoże Ci łatwiej znaleźć informacje z historii, ulubionych, najlepszych witryn i ostatnich kart przy użyciu takich funkcji, jak pole wyszukiwania systemu Windows. Jeśli wyłączysz tę funkcję, przeglądarka Microsoft Edge usunie dane udostępnione z systemem Windows na urządzeniu i przestanie udostępniać nowe dane przeglądania z tego profilu.

Nowe ustawienia Microsoft Edge
Źródło: techdows.com

Nowe ustawienia Microsoft Edge

Źródło: techdows.com

Niepokojące jest, że Microsoft nie informuje z jakimi jeszcze usługami zintegrowane zostanie udostępnianie danych z przeglądarki. Wszystko wskazuje na to, że całość współpracować będzie z osią czasu. Na szczęście domyślnie funkcja jest wyłączona. Mamy nadzieje, że Microsoft nie aktywuje jej domyślnie podczas udostępniania w stabilnej wersji Microsoft Edge. Ustawienia udostępniania znajdują się w ustawieniach przeglądarki Microsoft Edge.

Sprawdź najlepsze rozszerzenia dla Microsoft Edge.

Źródło: mspoweruser.com, techdows.com