Microsoft Edge z ważną nowością. Jest już dostępna w Teams

Przeglądarka Microsoft Edge w końcu zyska funkcję pozwalająca na łatwe przełączenie się pomiędzy profilami użytkowników. Identyczne rozwiązanie trafiło już wcześniej do Teamsów.

Microsoft udostępnił najnowszą wersję testową przeglądarki Microsoft Edge w kanałach Dev oraz Canary usługi Insider.

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Gigant z Redmond pracuje nad nową funkcją, która ułatwi użytkownikom przełączanie się pomiędzy więcej, niż jednym profilem w przeglądarce Microsoft Edge.

Opcja przełączania profili pozwoli korzystać z prywatnej oraz służbowej przeglądarki Microsoft Edge na jednym komputerze. Nowe rozwiązanie powinno również ograniczyć konieczność korzystania z okien InPrivate.

Funkcja przełączania pomiędzy profilami dostępna jest aktualnie w najnowszych wersjach testowych udostępnionych w kanałach Dev oraz Canary. Dodatkowo Microsoft wymaga, aby posiadać Windowsa w wersji 2004 lub nowszej. W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy przełączenie profili pojawi się w wersji Beta oraz stabilnym wydaniu Microsoft Edge.

Dzięki przełączaniu profili możliwe będzie korzystanie z progresywnych aplikacji bez konieczności logowania się do nich z wykorzystaniem okien prywatnych.

Przełączanie profili odbywać się będzie w oknie przeglądarki. Dodatkowo Edge pamiętać będzie, która aplikacja progresywna korzystała z danego profilu, co ograniczy konieczność zbędnego przelogowywania się pomiędzy kontami.

Gignat z Redmond pozwoli również na otwarcie przeglądarki Edge w dwóch oknach, a każde z nich zalogowane będzie do oddzielnego profilu użytkownika.

Podobne rozwiązanie dostępne jest w Google Chrome od wielu lat. W Microsoft Edge działać będzie niemalże identycznie - obie przeglądarki korzystają z tego samego silnika Chromium.

Źródło: techradar.com