Microsoft Edge zyskuje synchronizację zakładek i historii na Androidzie

Posiadacze smartfonów z Androidem powinni być zadowoleni. Microsoft udostępnił właśnie wzajemną synchronizację zakładek i historii pomiędzy Microsoft Edge na Windows 10 i Android.

Microsoft intensywnie rozwija swoją przeglądarkę Microsoft Edge, która otrzymała potężną dawkę nowości przy okazji zmiany silnika na popularne Chromium. To jednak nie koniec zmian. Gigant z Redmond co chwile donosi o kolejnych nowościach.

Logo Microsoft Edge

Logo Microsoft Edge

Przeglądarka Microsoft Edge pozwala już na synchronizację kart i zakładek pomiędzy mobilną wersją Edge na Androida, a pełną wersją dla komputerów z systemem Windows 10.

Najnowsze rozwiazanie dostępne jest w chwili obecnej jedynie w wersji beta i umożliwia synchronizację danych pomiędzy poszczególnymi wersjami przeglądami Microsoft Edge.

Portal Windows Central donosi, że nowa opcja została zauważona przez użytkownika korzystającego z Edge Beta w wersji 45.11.24.5118. Z zrzutów ekranu wynika, że oprogramowanie został udostępnione już 11 grudnia 2020 roku.

Nowe funkcja funkcja powinna zostać wprowadzona do finalnej wersji Microsoft Edge w przeciągu najbliższych tygodni. Możliwe, że zdarzy się to jeszcze w 2020 roku.

Aby skorzystać z nowego rozwiązania wystarczy włączyć Synchronizację historii i otwierania zakładek. Stosowna opcja znajduje się w ustawieniach Microsoft Edge na urządzeniu z systemem operacyjnym Android.

Synchronizacja historii na Androidzie
Źródło: xda-developers.com

Synchronizacja historii na Androidzie

Źródło: xda-developers.com

Źródło: xda-developers.com