Microsoft Explorer Touch Mouse - wyjątkowo energooszczędna myszka

Firma Microsoft wprowadziła oficjalnie do swojej oferty nową myszkę komputerową - Explorer Touch Mouse. Urządzenie, które komunikuje się z komputerem drogą bezprzewodową, cechuje się dużą energooszczędnością, dzięki której może pracować na jednym zestawie baterii nawet przez 18 miesięcy.

Najnowsza myszka Microsoftu - Explorer Touch Mouse - należy do serii Touch, w której znalazły się także modele noszące oznaczenia Arc Touch Mouse i Touch Mouse. Komunikuje się ona za pomocą bezprzewodowej technologii 2,4 GHz przy wykorzystaniu specjalnego niewielkiego nano-odbiornika podłączanego do portu USB komputera.

Mysz Explorer Touch Mouse, która przeznaczona jest zarówno dla lewo- jak i praworęcznych osób, nie posiada tradycyjnego kółka lecz dotykowy pasek przewijania (pozwala na przewijanie w pionie i poziomie). Dysponuje ponadto pięcioma programowalnymi przyciskami oraz korzystającą z LED technologią BlueTrack (pozwalać ma na pracę na praktycznie na każdej powierzchni).

Co istotne, dzięki zastosowaniu energooszczędnych układów scalonych oraz technologii LED urządzenie może pracować nawet 18 miesięcy na jednym zestawie baterii (2 x AA). O ich wyczerpywaniu się informuje specjalny kolorowy wskaźnik.

Warto też dodać, że klient ma możliwość wyboru pomiędzy czterema wersjami kolorystycznymi urządzenia: czarną, czerwoną, wiśniową i szarą.

Myszka Explorer Touch Mouse trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 149 złotych. Producent objął ją 3-letnim okresem gwarancyjnym.