Microsoft Explorer Touch Mouse - wyjątkowo energooszczędna myszka

Firma Microsoft wprowadziła oficjalnie do swojej oferty nową myszkę komputerową - Explorer Touch Mouse. Urządzenie, które komunikuje się z komputerem drogą bezprzewodową, cechuje się dużą energooszczędnością, dzięki której może pracować na jednym zestawie baterii nawet przez 18 miesięcy.

Najnowsza myszka Microsoftu - Explorer Touch Mouse - należy do serii Touch, w której znalazły się także modele noszące oznaczenia Arc Touch Mouse i Touch Mouse. Komunikuje się ona za pomocą bezprzewodowej technologii 2,4 GHz przy wykorzystaniu specjalnego niewielkiego nano-odbiornika podłączanego do portu USB komputera.

Mysz Explorer Touch Mouse, która przeznaczona jest zarówno dla lewo- jak i praworęcznych osób, nie posiada tradycyjnego kółka lecz dotykowy pasek przewijania (pozwala na przewijanie w pionie i poziomie). Dysponuje ponadto pięcioma programowalnymi przyciskami oraz korzystającą z LED technologią BlueTrack (pozwalać ma na pracę na praktycznie na każdej powierzchni).

Zobacz również:

  • Windows 11 - szykują się zmiany w Centrum Powiadomień i trybie samolotowym
  • Recenzja: Mysz M65 RGB ULTRA WIRELESS - ideał do gier FPS

Co istotne, dzięki zastosowaniu energooszczędnych układów scalonych oraz technologii LED urządzenie może pracować nawet 18 miesięcy na jednym zestawie baterii (2 x AA). O ich wyczerpywaniu się informuje specjalny kolorowy wskaźnik.

Warto też dodać, że klient ma możliwość wyboru pomiędzy czterema wersjami kolorystycznymi urządzenia: czarną, czerwoną, wiśniową i szarą.

Myszka Explorer Touch Mouse trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 149 złotych. Producent objął ją 3-letnim okresem gwarancyjnym.