Microsoft Flight Simulator 2000 Professional Edition

Microsoft Flight Simulator 2000 Professional Edition jest grą stworzoną zarówno dla doświadczonych pilotów, jak i dla tych, którzy dopiero uczą się latać. Wydanie 'Standard' kosztuje mniej, i przeznaczone jest dla mniej wymagających graczy. Myślę jednak, że warto zapłacić trochę więcej, aby móc docenić wszystkie uroki FS2000.

Spośród wszystkich produktów Microsoftu, mających ”2000” w tytule, ten jeden naprawdę wart był mojego oczekiwania. Microsoft Flight Simulator 2000 Professional Edition jest grą stworzoną zarówno dla doświadczonych pilotów, jak i dla tych, którzy dopiero uczą się latać. Wydanie 'Standard' kosztuje mniej, i przeznaczone jest dla mniej wymagających graczy. Myślę jednak, że warto zapłacić trochę więcej, aby móc docenić wszystkie uroki FS2000.

W pudełku znajdziemy długą instrukcję, i zestaw trzech płytek CD, na których znajduje się wiele ciekawych dodatków do programu. Na szczęście instrukcja dostępna jest również w postaci papierowej (w przypadku FS98 – wyłącznie wersja elektroniczna)

W FS2000 mamy do dyspozycji hangar pełen samolotów. Do znanych nam już siedmiu maszyn, dołączyły cztery nowe: Boeing 777-300, Mooney Bravo, Raytheon King Air 350 i Concorde. Według Microsoftu w FS2000, dostępnych jest 18000 lądowisk, co w praktyce oznacza, że możemy wystartować niemalże z każdego miejsca na świecie.

Podczas samodzielnego ustalania trasy lotu przydatny jest system GPS. Będzie on na bieżąco podawał informacje dotyczące twojej pozycji, prędkości i kursu.

Jednak najciekawszą opcją w programie jest system 'real-world weather'. Dzięki niej po wybraniu miejsca startu, można pobrać z Internetu dane dotyczące aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Dane, są uaktualniane co godzinę przez Jeppesen Sanderson Inc. Są to te same informacje, z których na co dzień korzystają prawdziwi piloci!

MS Flight Simulator nie jest typowym symulatorem, bowiem bardzo ważna jest jego wartość edukacyjna. Przez lata studenci korzystali z tego programu, by uzupełnić wiedzę wyniesioną z wykładów. Microsoft zachęca swoich klientów, do używania tego produktu właśnie do takich celów. Na płytach dużo miejsca poświęcono na lekcje, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów lotu. Uczniowie, którzy pomyślnie ukończą trening w sieci, mogą wydrukować certyfikaty pilotów, które mają swoje odpowiedniki w rzeczywistości.

Za sprawą Flight Simulator 2000, Microsoft daje prawdziwym i wirtualnym pilotom szansę na skorzystanie z dobrego programu edukacyjno-rozrywkowego, stworzonego, by z dobrych pilotów, uczynić pilotów jeszcze lepszych.