Microsoft: Gmail to jednak nie wirus

Jak donosi serwis CNet, antywirusowe oprogramowanie Microsoftu - Windows Live OneCare traktowało darmową usługę pocztową Google jako zagrożenie dla bezpieczeństwa. Przedstawiciele giganta z Redmond twierdzą, że problem został już rozwiązany i Gmail nie jest już traktowany jak szkodliwe oprogramowanie.

Według niektórych internautów aplikacja Live OneCare informowała użytkownika korzystającego z Gmaila, iż jego system został zainfekowany wirusem BTA/BWG.A. Na szczęście był to fałszywy alarm i jak zapewniają przedstawiciele Microsoftu odpowiednie sygnatury zostały opublikowane już w Niedzielę. Według producenta Live OneCare problem wynikał ze zmian, jakie Google wprowadził w zeszłym tygodniu w stronie głównej usługi Gmail. Microsoft zapewnił również, iż usprawni procedury tak, aby podobne błędy nie miały miejsca w przyszłości.

Specjaliści podkreślają, iż tego typu błędy wcale nie są rzadkie. Nie tak dawno ucierpiał na nich główny sprawca zamieszania - Microsoft. Przez pewien czas oprogramowanie firmy McAfee oznaczało jako wirus arkusz kalkulacyjny Excel (patrz: McAfee: Microsoft Excel to wirus)