Microsoft: Google nie zagraża Office'owi

Dostępne online aplikacje biurowe Google'a nie stanowią żadnego zagrożenia dla pakietu MS Office - stwierdził w rozmowie z dziennikarzem agencji Reuters Antoine Leblond, jeden z dwóch szefów działu odpowiedzialnego za rozwijanie produktów biurowych Microsoftu. Jego zdaniem aplikacje Google nie są odpowiednie do zastosowań korporacyjnych.

Przypomnijmy - firma Google udostępniła w październiku tego roku w Sieci pakiet online'owych aplikacji biurowych o nazwie Google Docs & Spreadsheets. Zintegrowano w nim arkusz kalkulacyjny Google Spreadsheets oraz edytor tekstu Writely (szerzej na ten temat pisaliśmy w tekście "Google Docs & Spreadsheets - małe biuro w Internecie").

Przy okazji premiery pakietu Eric Schmidt, szef Google, deklarował, iż celem firmy nie jest konkurowanie na rynku aplikacji biurowych z Microsoftem, lecz umożliwienie użytkownikom łatwego edytowania dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych bez potrzeby instalowania odpowiedniego oprogramowania.

Teraz do dyskusji nad tym, czy Google Docs & Spreadsheets może zagrozić pozycji MS Office, włączył się również Microsoft. "Nie sądzę, by produkty Google były poważną konkurencją dla naszych rozwiązań - raczej nie są one odpowiednie dla użytkowników korporacyjnych. Oczywiście, pewną zachętą dla użytkowników może być fakt, iż są one dostępne za darmo - jednak warto pamiętać, że darmowe alternatywy dla naszych aplikacji są na rynku już od dość dawna i jakoś żadna z nich nie zdołała zagrozić pozycji MS Office" - oświadczył Antoine Leblond.