Microsoft HoloLens - ruszyła strona informacyjna

Wraz z finalnym wydaniem Windows 10 wejdzie w życie HoloLens - rozszerzona rzeczywistość od Microsoftu. Gigant IT uruchomił stronę, na której można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze zadawane na jej temat pytania.

HoloLens to jedna z najciekawszych rzeczy, jaka ma pojawić się w wraz z systemem Windows 10. Uczestnicy programu Windows Insider będą mieli okazję zapoznać się z tym rozwiązaniem wcześniej, ponieważ ma pojawić się z jednym z kolejnych wydań Technical Preview. Rzeczywistość rozszerzona zostanie udostępniona w wydaniu demonstracyjnym, dając przedsmak tego, czego będzie można dokonać w pełnej edycji środowiska.

Microsoft HoloLens - ruszyła strona informacyjna

Logo HoloLens (źródło: Microsoft)

Choć zastosowanie HoloLens będzie początkowo przeznaczone dla projektowania, czynności inżynieryjnych i pracy, nietrudno się domyślić, że po potencjał oferowany przez platformę sięgnie także i rozrywka - zestaw SDK dla deweloperów aplikacji zostanie udostępniony już niedługo, a na konferencji Build 2015 (29 kwietnia - 1 maja 2015 w San Francisco) jeden z paneli będzie poświęcony wyłącznie temu zagadnieniu. Tak więc - wszystko przed nami. Wspomniana na wstępie strona znajduje się pod tym adresem.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać