Microsoft HoloLens - specyfikacja, gry, cena

Okulary rozszerzonej rzeczywistości HoloLens trafią 30 marca do przedsprzedaży. Póki co z oferty tej mogą skorzystać jedynie wybrani deweloperzy.

HoloLens to okulary rozszerzonej rzeczywistości opracowane przez Microsoft. Wcześniejsze informacje na temat ich specyfikacji (dwa ekrany prezentujące obraz z częstotliwością 60 Hz, moduł Wi-Fi 802.11ac, 2 GB pamięci RAM, kamerka o rozdzielczości 2 MP) zostały właśnie oficjalnie uzupełnione następującymi elementami:

- 32-bitowy procesor Intela („Holographic Processing Unit”)

- 64 GB wewnętrznej pamięci

- moduł Bluetooth 4.1

- złącze micro USB

- gniazdo słuchawkowe

- kamery do rozpoznawania otoczenia

- cztery mikrofony

- czujnik światła

- inercyjny zespół pomiarowy (Inertial Measurement Unit)

- akumulator pozwalający na maksymalnie 3 godziny pracy

- waga: 579 gramów

Microsoft HoloLens - specyfikacja, gry, cena

Microsoft HoloLens Development Edition

Na koniec warto też wspomnieć czuwającym nad wszystkim systemie Windows 10 pozwalającym na dostęp do aplikacji z Windows Store.

Przedsprzedaż zapowiedziana

Microsoft poinformował też o uruchomieniu 30 marca przedsprzedaży HoloLens w wersji Development Edition. Będą z niej mogli skorzystać deweloperzy ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, którzy muszą się jednak liczyć z wydaniem na nowy gadżet aż 3 tysięcy dolarów. Zakup ten osłodzić mają im jednak dodane do pakietu niesamowicie prezentujące się gry RoboRaid, Fragments i Young Conker.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [27.03.2023]

Ponadto mogą oni liczyć na specjalne oprogramowanie HoloStudio, aplikację HoloTour oraz możliwość skorzystania z komunikatora Skype.

Więcej informacji: Microsoft