Microsoft: Internet Explorer 11 nie będzie więcej zmieniany

Przeglądarka Spartan zapowiadana jest jako jedna z głównych atrakcji Windows 10. Jeden z przedstawicieli Microsoftu ogłosił, że Internet Explorer nie będzie już zmieniany i pozostanie w formie, jaką znamy z Windows 8.1.

Oznacza to w praktyce, że na wydaniu Internet Explorer 11 marka ta zakończy swój żywot, rozpoczęty w 1995 roku. Microsoft stawia na swój nowy produkt - Spartan, który bazować ma na silniku Trident. Ten sam używany jest w przypadku IE, jednak Spartan będzie mieć silnik zmodyfikowany i gotowy do dalszych usprawnień w przyszłości, podczas gdy w Explorerze już żadnych zmian nie będzie. Dzięki temu aplikacje sieciowe od partnerów Microsoftu, wymagające frameworku IE, będą nadal działać na Windows 10, jednak deweloperzy powinni już szykować się do przesiadki na nowy silnik.

Microsoft: Internet Explorer 11 nie będzie więcej zmieniany

IE w akcji (foto: własne)

Tak więc zgodnie z zapowiedzią, Microsoft będzie "odcinać się od przeszłości", a w celu ulepszania nowej przeglądarki zostanie otwarta strona, gdzie użytkownicy sami będą mogli podawać pomysły na dalszy rozwój Spartana. Warto dodać, że ma być on mocno zintegrowany z Cortaną, co może jednych zachwycić, ale innych rozczarować. Ciekaw jestem, jak zmieni się ranking przeglądarek po premierze Windowsa 10 ze Spartanem?

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [wrzesień 2021]
  • Edge - historia aktualizacji [27.09.2021]
  • Bitdefender ostrzega przed podatnościami w Internet Explorerze