Microsoft Kinect zostanie zintegrowany z laptopami

Kinect to kontroler ruchowy i głosowy dla konsoli Xbox 360. Technologia ta już niedługo wkroczy także na pecety, a możliwości jej zastosowania są bardzo liczne. Okazuje się również, że Microsoft pracuje nad zintegrowaniem jej z laptopami, co pozwoli między innymi na kontrolowanie oprogramowania ruchami rąk.

Kinect

W serwisie TheDaily.com możemy przeczytać, że powstają prototypowe laptopy z wbudowanym kontrolerem Kinect. Urządzenia te wyglądają jak netbooki Asusa pracujące pod kontrolą Windows 8. Nad ich ekranami znajduje się kilka małych czujników.

Jeśli wiecie, jakie możliwości kontroli ruchem i głosem daje Kinect na Xboksie 360, to rozumiecie, jak może wpłynąć na potencjał gier dla laptopów. Poza tym pozwoli np. na przechodzenie między aplikacjami i oknami lub uruchamianie kolejnych piosenki z playlisty za pomocą ruchu dłoni. Inne sposoby jego wykorzystania można by długo wymieniać.

Laptopy ze zintegrowaną technologią Kinect nie będą produkowane przez Microsoft. Zajmą się tym firmy, które uzyskają licencję. Prawdopodobnie urządzenia te nie trafią na rynek zbyt szybko, ale w końcu powinny się na nim ukazać. Znacznie szybciej pojawią się kontrolery Kinect dla Windows, a także oprogramowanie i gry przygotowane z myślą o nich.