Microsoft Kinect zostanie zintegrowany z laptopami

Kinect to kontroler ruchowy i głosowy dla konsoli Xbox 360. Technologia ta już niedługo wkroczy także na pecety, a możliwości jej zastosowania są bardzo liczne. Okazuje się również, że Microsoft pracuje nad zintegrowaniem jej z laptopami, co pozwoli między innymi na kontrolowanie oprogramowania ruchami rąk.

Kinect
W serwisie TheDaily.com możemy przeczytać, że powstają prototypowe laptopy z wbudowanym kontrolerem Kinect. Urządzenia te wyglądają jak netbooki Asusa pracujące pod kontrolą Windows 8. Nad ich ekranami znajduje się kilka małych czujników.

Jeśli wiecie, jakie możliwości kontroli ruchem i głosem daje Kinect na Xboksie 360, to rozumiecie, jak może wpłynąć na potencjał gier dla laptopów. Poza tym pozwoli np. na przechodzenie między aplikacjami i oknami lub uruchamianie kolejnych piosenki z playlisty za pomocą ruchu dłoni. Inne sposoby jego wykorzystania można by długo wymieniać.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować

Laptopy ze zintegrowaną technologią Kinect nie będą produkowane przez Microsoft. Zajmą się tym firmy, które uzyskają licencję. Prawdopodobnie urządzenia te nie trafią na rynek zbyt szybko, ale w końcu powinny się na nim ukazać. Znacznie szybciej pojawią się kontrolery Kinect dla Windows, a także oprogramowanie i gry przygotowane z myślą o nich.