Microsoft Kodu Game Lab - twórz swoje własne gry

Na naszej stronie pojawiła się nowa wersja Microsoft Kodu Game Lab - łatwego w obsłudze środowiska do tworzenia gier. Może z niego korzystać dosłownie każdy, ponieważ używanie nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy programistycznej.

Kodu to wizualny język programowania, który powstał specjalnie w celu tworzenia efektownych gier 3D. Narzędzie to pozwala na wykreowanie tytułu zarówno na PC, jak i konsolę Xbox 360. Game Lab daje wszystko, co potrzeba do stworzenia własnej rozgrywki, a całe jej budowanie odbywa się za pomocą edytora wizualnego, dzięki czemu nawet młodsi użytkownicy komputerów będą w stanie zrobić własny tytuł. Oczywiście nie możemy tu wprowadzić jakiejś skomplikowanej fabuły, jednak olbrzymi wachlarz narzędzi do kreowania świata umożliwia osadzenie rozgrywki zarówno w gęstym lesie, jak i na obcej planecie. Pozwala to na popisanie się kreatywnością i rozwinięciem wyobraźni.

Microsoft Kodu Game Lab - twórz swoje własne gry

Kodu - jeden z elementów interfejsu

Oprócz głównych elementów rozgrywki, jak rodzaj terenu czy pojawiające się na drodze gracza postacie, twórca decyduje również o takich rzeczach, jak na przykład praca kamery czy źródło i siła oświetlenia poszczególnych obszarów. Twórcy Kodu Game Lab postawili na edukację przez zabawę, a dzięki temu programowi można zrozumieć, jak zbudowane są struktury gier i samemu spróbować swych sił w ich kreacji. Edytor dostępny jest w darmowej wersji, a zawarte w nim podpowiedzi i liczne przewodniki na stronach w sieci wprowadzają we wszystkie aspekty używania. Zapraszamy do pobierania go z naszej strony.

Zobacz również:

  • Lista 10 przydatnych stron internetowych