Microsoft: Kto zastąpi Steve'a Ballmera na stanowisku CEO?

Wedle doniesień Bloomberga, Microsoft w końcu wybrał osobę, która zastąpi Steve’a Ballmera na stanowisko CEO. Nie będzie to ani obecny szef Nokii, ani CEO firmy Ford. Microsoft najwyraźniej zdecydował się na pracownika, który w firmie przepracował już dwie dekady.

Już w sierpniu zeszłego roku Steve Ballmer zapowiedział, że opuści stanowisko CEO Microsoftu. Zapowiedział wtedy, że jego nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone w przeciągu 12 miesięcy i tyle też czasu może minąć, zanim nastąpi zmiana na szczycie firmy. Możliwe, że poznaliśmy już nazwisko osoby, która go zastąpi. Wbrew pierwszym przewidywaniom ma nie być to szef przejętej przez Microsoft Nokii, Stephen Elop.

Nowym szefem Microsoftu ma zostać Satya Nadella, obecny wicedyrektor wykonawczy zajmujący się bardzo istotnym dziś dla Microsoftu działem związanym z rozwiązanami chmurowymi. Wcześniej spekulowano, że gigant z Redmond postanowi zatrudnić jako CEO kogoś spoza swoich struktur, a plotkowano nawet o kandydaturze CEO firm Ford, Alanie Mulally’u. Najwidoczniej Microsoft postanowił jednak wybrać jako szefa firmy jednego z obecnych pracowników.

Zobacz również:

  • Ważne zmiany w Apple! Nowy kluczowy produkt i zmiana prezesa
  • Xbox Series X/S - Microsoft zaprezentował nowe dyski. Znamy ceny
Microsoft: Kto zastąpi Steve'a Ballmera na stanowisku CEO?

Zaskoczeniem jest też fakt, że rada nadzorcza Microsoftu zastanawia się nad odsunięciem ze sprawowanej funkcji… Billa Gatesa, czyli założyciela firmy. Dla Nadelli nie byłoby to złym rozwiązaniem, ponieważ z pewnością nie chciałby, aby na ręce patrzyło mu dwóch poprzednich szefów Microsoftu, czyli właśnie Bill Gates oraz obecny CEO firmy, Steve Ballmer.

źródło: bloomberg.com