Microsoft, Linux Foundation i Sun - spotkanie na szczycie. A gdzie Apple?

W hotelu Kabuki (San Francisco) w dniach 8-10 kwietnia br. odbędzie się spotkanie najważniejszych producentów systemów operacyjnych. W konferencji wezmą udział przedstawiciele firm Microsoft i Sun oraz członkowie fundacji skupionej wokół Linuksa. Zabraknie jednak firmy Apple. Głównym sponsorem spotkania jest Intel.

Po raz pierwszy w historii przedstawiciele wymienionych firm i organizacji zasiądą przy jednym stole, aby dyskutować o dalszym rozwoju systemów operacyjnych. Spotkania prowadzone będą "pod wodzą" Jima Zemlina - dyrektora Linux Foundation. Wielkim nieobecnym będzie Apple. Każda z firm będzie miała okazję przedstwić swoje najnowsze rozwiązania z zakresu OS-ów: Microsoft zapewne omawiał będzie nowości w Windows 7, natomiast Sun - w Solarisie. O systemach operacyjnych mówić będzie także Intel, którego projektem jest m.in. Moblin Linux dla netbooków.

W Sieci pojawiły się spekulacje jakoby Apple nie zostało zaproszone lub odrzuciło zaproszenie. Przedstawiciele firmy nie wydali w tej sprawie żadnego komentarza. Firma z Cupertino ma obecnie około 10% udziałów w rynku systemów operacyjnych.

Więcej informacji o spotkaniu znaleźć można w notatce prasowej "Linux Foundation, Microsoft and Sun Debate Future of Operating Systems at Annual Collaboration Summit" (w j. ang.).